Nejrychlejší prodej Vašeho domu, bytu či chaty

Kontrolní obrázek

Odeslat

Tipy při prodeji nemovitosti:

Jako vlastník nemovitosti můžete hrát velice důležitou roli při prodeji. Pokud se budete držet následujících rad a tipů, pomůžete prodat Vaší nemovitost mnohem rychleji a za nejlepší možnou cenu.

 

Nejvíce udělá první dojem

Nejvíce kupce potěší, když je přivítán pěkně posekaným trávníkem, zastřiženými keři a na verandě ani v okolí domu nesmí být žádný nepořádek. Čerstvě natřené – nebo alespoň dobře umyté – přední dveře také udělají své. Pokud je podzim, hrabejte listí. V zimě z cest odklízejte sníh. Jestliže tedy opravdu chcete minimalizovat překážky při prodeji je velice důležité, aby Vaše nemovitost vypadala co nejlépe.

 

Investujte pár hodin do svého budoucího zisku

Vaší šancí je provést úklid nemovitosti. Ukliďte obývací pokoj, koupelnu, kuchyň. Pokud jsou dřevěné povrchy odřené nebo barva bledne, zvažte zda by nebylo dobré provést nějaké menší opravy a úpravy. Nové a čisté tapety dodávají Vaší nemovitosti na kráse a zvyšují hodnotu. Klienti chtějí na vlastní oči vidět jak Vaše nemovitost skutečně vypadá a ne poslouchat, jak hezká by po „malých úpravách“ mohla být.

 

Zkontrolujte kohoutky a žárovky

Voda kapající z kohoutku, nejen že hraje na nervy, ale dělá skvrny ve dřezu a napovídá, že je něco v nepořádku. Vypálené žárovky zase nutí klienty chodit po tmě. Nenechte tyto malé problémy zastínit to, co je na Vašem domě dobré.

 

Pozor na dveře a skřínky, které nejdou otevřít

Jestliže skřínky a dveře nejdou někde otevřít, buďte si jistí, že si to klient zapamatuje. Namísto toho, abyste složitě vysvětlovali proč k tomu došlo, jednoduše tyto problémy odstraňte. Trocha úsilí z Vaší strany může zamést cestičku k uzavření obchodu.

 

Připravte bezpečnou prohlídku domem

Majitelé nemovitostí se učí žít s mnoha druhy hloupých a nebezpečných pastí: kolečkové brusle na schodech, ozdobné šňůry a provazy, různé koberečky vhodné akorát tak k uklouznutí a nízko zavěšená světla. Proto zajistěte, aby prohlídka Vaší nemovitosti byla co nejméně nebezpečná.

 

Vykliďte všechny skladovací prostory

Pamatujte si, že potenciální kupci hledají více než jen pohodlné bydlení. Také hledají místo pro uskladnění svých věcí. Ujistěte se, že Vaše půda a sklep jsou čisté, a že jsou z nich odstraněny všechny nepotřebné věci.

 

Ukliďte si ve skříních

Čím lépe jsou skříně uklizené, tím větším dojmem působí. Nyní je ta správná chvíle zabalit nepotřebné oblečení a věnovat je charitě.

 

Připravte koupelnu do perfektního lesku

Koupelny často prodávají domy, proto je pořádně nablýskejte. U vany a sprchy zkontrolujte a opravte zničené nebo nevzhledné baterie. Pro další efekt vystavte své nejlepší ručníky, rohože a závěsy ve sprše.

 

Vytvořte ložnice snů

Přilákejte zájem klienta útulností a pohodlím Vašich ložnic. Pro dojem většího prostoru odstraňte přebytečný nábytek. Barevné pokrývky na postel a čisté závěsy jsou nutností.

 

Během dne nemějte dům uzavřený

Dovolte slunečním paprsků, aby mohli vstoupit do Vašeho domu! Odhrňte závěsy a záclony, aby klienti viděli jak slunečný a živý Váš dům je.

 

V noci rozsviťte

Vzrušení a zájem klienta získáte večer tím, že rozsvítíte všechna světla – jak vnitřní tak vnější. Světlo přidává barvu a teplo, a Vaši potenciální kupci se cítí být vítáni.

 

Vyvarujte se domu plného lidí

Potenciální kupci si často připadají jako vetřelci, pokud vstoupí domu, který je plný lidí. Nefunguje to vůbec pro přilákání pozornosti, ale spíš to klienta nutí prohlédnout si rychle nemovitost a odejít. Snažte se, aby v domě bylo v době prohlídky co nejméně lidí.

 

Pozor na domácí miláčky

Psi a kočky jsou báječnými společníky, ale ne v době prohlídky Vaší nemovitosti. Zvířata mají sklony plést se pod nohy. Udělejte tedy pro klienty malou laskavost: nechte své miláčky venku, nebo alespoň někde, kde se nebudou plést do cesty.

 

Pozor na hlasitost Vaší stereo aparatury

Rock-and-Roll je věčný. Ale může totálně zničit obchodní transakci při prodeji nemovitosti. Když přijde čas prohlídky Vaší nemovitosti, je třeba ztlumit jak stereo aparaturu tak televizi.

 

Uvolněte se

Buďte přátelští, ale nesnažte se vnucovat konverzaci. Klienti si chtějí prohlédnout Váš dům v klidu.

 

Neomlouvejte se

Nezáleží na tom, jestli je Váš dům skromný. Nikdy se neomlouvejte za jeho „vady nebo nedostatky“. Jestliže se Vás na to potenciální kupec sám zeptá, odkazujte ho vždy na prodejní centrum PROLUX Consulting Int., který s ním vše vyřídí.

 

Nedělejte z Vašeho domu Second-Hand nebo bazar

Když k Vám přijde na prohlídku potenciální kupec, nenabízejte mu prosím, že mu prodáte nábytek, který už nebudete potřebovat. Můžete celý obchod pokazit.

 

 
   
Inzerujeme: vyhledávač eReality, ASRKM.cz
Partnerské servery: Car Wrap US, PJ Rent